Espressokahvipavut
Rajaa tuotteita
192
192 tuotetta
Tarjous
Helsingin Kahvipaahtimo Ota/Jätä Ethiopia Chelbesa 200 g kahvipavut
15,90 €
19,90 €
79,50 € / kg
Varastossa
Tarjous
Helsingin Kahvipaahtimo Ota/Jätä Indonesia Frinsa Manis 200 g kahvipavut
15,90 €
19,90 €
79,50 € / kg
Varastossa
Creman omat kahvit
Tutustu valikoimaan
Tarjous
Helsingin Kahvipaahtimo Ota/Jätä El Salvador 200 g kahvipavut
15,90 €
19,90 €
79,50 € / kg
Varastossa
Tarjous
Good Life Coffee Siko Washed Heirloom, Etiopia 225 g kahvipavut
15,10 €
18,90 €
67,11 € / kg
Varastossa
Mokaflor – laatukahvia Firenzestä
Katso valikoima
Tarjous
Gringo Nordic The Outsider Organic Italian Espresso 500 g kahvipavut
17,50 €
21,90 €
35,00 € / kg
Varastossa
Tarjous
Mokaflor Chiaroscuro Decaffeinato CO2 kofeiinittomat kahvipavut 250 g
9,50 €
11,90 €
38,00 € / kg
Varastossa
Espressokahvipavut
Täältä löydät kahvipapuja jotka soveltuvat maultaan parhaiten nautittavaksi espressona. Nämä kahvit on suunniteltu valmistettavaksi espressomenetelmällä, jossa kahvi uutetaan paineella joko espressokoneella, kahviautomaatilla (esimerkiksi Juran laitteella) tai muulla vastaavalla välineellä, kuten esimerkiksi mutteripannulla.
Espressokahvipavut-tuoteryhmästä löydät suosittuja tuotemerkkejä kuten Lucaffé, Pera ja Passalacqua. Suosituimpia tuotteita tällä hetkellä ovat Lucaffé Mamma Lucia 1 kg kahvipavut ja Pera Super Crema 1 kg kahvipavut. Nyt tarjouksessa Lucaffé Mamma Lucia 1 kg kahvipavut, hintaan 23,10 € (normaalisti 28,90 €).