Lucaffé Malet kaffe

Lucaffé

Lucaffé är ett italienskt kafferosteri som grundades på 90-talet. Sortimentet består av hela kaffebönor, färdigmalet espressokaffe samt espresso pods. Rosteriets grundare är Gian Luca Venturelli och hans entusiasm och passion för kaffe syns i allt Lucaffé gör. Kafferosteriet ligger i Norditalien på södra sidan av Garda-sjön och man kan säga att det utmärkta kaffet rostas på traditionellt norditalienskt sätt.

Lucaffé espressokaffe finns som hela kaffebönor, espresso pods och färdigmalet för mokabryggare. I det breda sortimentet finns kaffen för varje smak och de fungerar som sådana i en espresso, cappuccino eller varför inte i en latte. Kaffebönorna passar också utmärkt att användas i en helautomatisk kaffemaskin.

Läs mer
Lucaffé

Kategorier

Erbjudande Lucaffé Mamma Lucia 1 kg kaffebönor

Lucaffé Mamma Lucia 1 kg kaffebönor

23,10 € 28,90 € 23,10 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Classic 250 g malet kaffe

Lucaffé Classic 250 g malet kaffe

8,70 € 10,90 € 34,80 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Classic 1 kg kaffebönor

Lucaffé Classic 1 kg kaffebönor

28,70 € 35,90 € 28,70 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Mr Exclusive 100 % Arabica 1 kg kaffebönor

Lucaffé Mr Exclusive 100 % Arabica 1 kg kaffebönor

31,90 € 39,90 € 31,90 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Espresso Bar 1 kg kaffebönor

Lucaffé Espresso Bar 1 kg kaffebönor

23,90 € 29,90 € 23,90 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Decaffeinato 700 g koffeinfria kaffebönor

Lucaffé Decaffeinato 700 g koffeinfria kaffebönor

25,50 € 31,90 € 36,43 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Mr Exclusive 100 % Arabica 250 g malet kaffe

Lucaffé Mr Exclusive 100 % Arabica 250 g malet kaffe

10,30 € 12,90 € 41,20 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Decaffeinato 250 g koffeinfritt malet kaffe

Lucaffé Decaffeinato 250 g koffeinfritt malet kaffe

11,10 € 13,90 € 44,40 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Blucaffé 700 g kaffebönor

Lucaffé Blucaffé 700 g kaffebönor

39,90 € 49,90 € 57,00 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Blucaffé 250 g malet kaffe

Lucaffé Blucaffé 250 g malet kaffe

17,50 € 21,90 € 70,00 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Breakfast Filter Coffee 500 g malet kaffe

Lucaffé Breakfast Filter Coffee 500 g malet kaffe

13,50 € 16,90 € 27,00 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Piccolo & Dolce 1 kg kaffebönor

Lucaffé Piccolo & Dolce 1 kg kaffebönor

27,90 € 34,90 € 27,90 € / kg
I lager
Erbjudande Lucaffé Pulcinella 700 g kaffebönor

Lucaffé Pulcinella 700 g kaffebönor

19,90 € 24,90 € 28,43 € / kg
I lager